OS Nikole Hribara - Velika Gorica

OS Nikole Hribara - Velika Gorica
Erasmus+ projekt Growing young ECOlogists with STEM – mobilnost u našoj školi PDF Ispis

mobilnost u našoj skoli

mobilnost u Hrvatskoj U sklopu Erasmus+ projekta Growing young ECOlogists with STEM u razdoblju od 2. do 6. listopada 2023. godine u posjet su nam došli naši partneri, učitelji i učenici iz Grčke i Portugala. Tijekom tjedna održano je nekoliko radionica na kojima je učenicima prezentirana edukativna platforma razvijena u sklopu projekta. Uz vodstvo predavača iz Grčke, koristeći se aplikacijom Canva, učenici su izrađivali digitalni magazin u kojem su prikazane dosad provedene projektne aktivnosti. Na radionicama su učenici razgovarali o klimatskim promjenama i načinu kako ostaviti što manji ekološki otisak na planet. Izradili smo i energetski certifikat škole. Zasadili smo stablo prijateljstva i izrađivali tematske plakate koji će biti izloženi u školskom projektnom kutku.

U slobodno vrijeme naše smo goste odveli u Muzej Turopolje i Centar za posjetitelje u Velikog Gorici. Obišli smo kuriju Modić Bedeković te prošetali ulicama grada Zagreba. Na Svjetski dan učitelja posjetili smo Plitvička jezera, najstariji i najveći nacionalni park Republike Hrvatske. Druženjem i raznim aktivnostima, učvršćena su već prije sklopljena prijateljstva te doživljena nova iskustva koja će svima ostati u nezaboravnoj uspomeni.

Veliku zahvalu upućujemo roditeljima koji su ugostili naše goste, pružali nam podršku tijekom trajanja projekta i bili sjajni domaćini.

Erasmus tim

 
Još jedan Job shadowing u našoj školi PDF Ispis

U razdoblju od 25. do 27. listopada 2023. naša škola bila je domaćin učiteljicama iz Češke na Job shadowingu u sklopu Erasmus akreditacije. Job shadowing je dio Erasmus+ programa, oblik stručnog usavršavanja, na kojem učitelji gosti promatraju rad učitelja domaćina. Naše gošće, učiteljice češkog i ruskog jezika te češkog jezika i likovne kulture, došle su iz Praga. U tri nastavna dana posjetili su nastavne sate u razrednoj nastavi kod Jadranke Jelisavac i Vesne Stipić, geografije kod Valentine Japec, povijesti kod Natalije Kukor, vjeronauka kod Marije Patrlji Erike Likan Kelentrić, hrvatskog jezika kod Antonije Vađić Žilić, engleskog jezika kod Sanje Božinović i Gordane Živković, likovne kulture kod Marije Lovrić i glazbene kulture kod Branke Kopilović.

Učenici naše škole saznali su kako funkcionira škola u Češkoj, čime se djeca bave u slobodno vrijeme, kako izgleda život u Pragu, a neki su i poželjeli otputovati tamo.

Našim gošćama želimo sretan povratak kućama i zahvaljujemo na novim iskustvima!

Valentina Japec

 
O glagoljici i glagoljaštvu PDF Ispis

U petak, 26. listopada 2024. na satu Hrvatskoga jezika u 6. a, 6. b i 6. c ugostili smo znanstvenike sa Staroslavenskog instituta, dr. sc. Anu Mihaljević i dr. sc. Igora Medića. S njima smo prošetali kroz razne pojavne oblike glagoljice, vidjeli smo knjige s kojima se znanstvenici svakodnevno susreću i otkrili neke od izazova na koje nailaze u svojim istraživanjima. Za kraj smo odigrali igrice za učenje glagoljice, a oni najbrži i najtočniji osvojili su prigodne nagrade. Utvrdili smo postojeće znanje, naučili nešto novo i dobro se zabavili!

Antonija Vađić Žilić, prof.

 
Živjeti zdravo PDF Ispis

Učenici 1. a, 1. d i 6. a razrednog odjela, zajedno sa svojim učiteljicama Vesnom Stipić i Jadrankom Jelisavac, vjeroučiteljicom Marijom Patrlj i tajnicom OŠ Nikole Hribara Anom Lovrić, ove su školske godine uključeni u projekt EU Živjeti zdravo pod pokroviteljstvom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Učiteljice su sa svojim učenicima provele niz aktivnosti kojima su učenici usvajali znanja i stavove o važnosti pravilne prehrane i provodile razne oblike tjelesnih aktivnosti u cilju prevencije debljine, a sve u cilju očuvanja i unaprjeđivanja mentalnog zdravlja.

Projekt su nazvale Za zdravlje bez mana – svježa hrana svakog dana. U sam projekt uključili su se i roditelji, djedovi i bake koji su im slali domaće zdrave proizvode koje su sami pripremali kod kuće, a učenici ih blagovali u školi. Bilo je tu domaćih sokova, pekmeza, voćnih kolača, sireva, svega što se može proizvesti u kućnoj radinosti. Suradnja je bila i u vidu predavanja koje su roditelji održali učenicima vezanim uz zdravu prehranu i zdrav način života.

U sklopu projekta, predavanje i radionicu održala je dr. med. Ivona Bakmaz Dubravka koja je prvo upoznala prvaše , a zatim šestaše i osmaše zašto je važno hraniti se zdravo, održavati higijenu, baviti se sportom te se kretati na zraku i biti u doticaju s prirodom. Tijekom radionice prvašići su rješavali listiće u kojima su pokazali znanje o naučenom, dok su učenici viših razreda, na zanimljiv i njima pristupačan način, upoznati s problemima koji nastaju zbog poremećaja u prehrani, o štetnosti energetskih napitaka i pušenju, a sve povezano s primjerima iz prakse.

Majka iz 1. d razreda, prof. dr. sc. Kristina Goršeta, dr. med. dent., redovita profesorica i znanstvena savjetnica na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, održala je edukativno predavanje učenicima 1. a i 1. d razreda o postizanju i čuvanju dobrog oralnog zdravlja koje je održano pod sloganom svjetske kampanje za promociju oralnog zdravlja Zdravi zubi za zdravo tijelo. Naglasila je učenicima da je rano stjecanje navike redovitog i pravilnog održavanja higijene zuba i usta osnovni preduvjet za zdrave zube. Zubi su povezani s ostalim dijelovima tijela – srcem, mozgom, plućima te zdravlje zuba direktno utječe na zdravlje cijelog tijela.

Za očuvanje oralnog zdravlja i općeg zdravlja tijekom cijelog života jednako je važna raznovrsna prehrana sa što manje šećera i rafiniranih ugljikohidrata kao i higijena.

Uz dabra Zubka učenici su naučili kako zubi rastu, kako iznutra izgleda zub, čime se hrane bakterije koje uzrokuju karijes te koju hranu jesti za lijep osmijeh. Dabar Zubko pokazao im je kako jedino čist zub može biti zdrav zub.

Na edukativnom modelu djeci je demonstrirano pravilno četkanje zuba koje su i sami isprobali.

Svim edukativnim sadržajima i provedenim radionicama tijekom ove školske godine učenici su spoznali bolju kvalitetu života i postigli veće zadovoljstvo sobom i vlastitim životom.

Vesna Stipić i Jadranka Jelisavac, učiteljice savjetnice

 
Učenici naše škole sudjelovali na međunarodnom natjecanju Dabar PDF Ispis

dabar 2024

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u natjecanju „Dabar“. „Dabar“ je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i širom javnosti. Natjecanje se odvija u više od stotinu zemalja na šest kontinenata.

Natjecanje je u našoj školi održano od 11. do 15. studenoga 2024. u školskim računalnim učionicama, pod vodstvom učitelja informatike. U njemu su sudjelovali učenici od drugih do osmih razreda.

„Dabar" je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su osmislili stručnjaci iz različitih zemalja. Zadatci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

 
<< Početak < « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » > Kraj >>

Stranica 2 od 261

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna11.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...